Přidej se k nám na Facebooku!!!

Moje Tenerife

Dovolená na Tenerife? Klikněte zde, vyberte zájezd a jeďte!!!

Dovolená na Tenerife

Vaší dovolenou (nejen na Tenerife ale i na dalších Kanárských ostrovech) můžete vybírat zde. Pokud hledáte rychlou nabídku LAST MINUTE zájezdů do celého světa klikněte zde


Park Teide

Národní Park Teide (nebo také "Las Cañadas del Teide") na ostrově Tenerife se nachází v centrální části Tenerife. Jeho nejvyšším bodem je nejvyšší hora Španělska a zároveň třetí největší vulkán na světě je Pico de Teide o výšce 3 718 m a druhá nejvyšší hora Kanárských ostrovů (rovněž vulkán) Pico Viejo je vysoký 3 135 m.

Národní park tvoří rozsáhlý kráter Las Caňadas s průměrem téměř 16 km starý tři miliony let, předpokládá se že výška hory byla kdysi 7 kilometrů a po výbuchu vulkánu se zmenšila do přibližné výšky tak jak ji známe dnes. Všechny ty barvy hnědé ve videu a fotografiích jsou zatuhlá láva. Vulkány nejsou vyhaslé, jsou to "spící" sopky, poslední výbuch byl v roce 1906 a sopky jsou velmi pečlivě sledovány seismickými odborníky. Celá oblast se jmenuje Národní park Teide.

Od roku 2007 je zapsaná v seznamu světového dědictví UNESCO.

Video: Pico de Teide
Rozloha parku Teide je necelých 190 km² a údajně je to nejnavštěvovanější park z celé EU. Těsně pod vrchol Pico de Teide (3 718 m) se dostanete lanovkou. Kabinková lanovka pojme až 38 cestujících a nahoru do výšky 3555 m.n.m. jezdí každých 10 minut. Počítejte s delší frontou při čekání na lanovku. Cesta není dovolena lidem s nemocným srdcem a těhotným ženám, ve výšce 3555 metrů je již velmi řídký vzduch. Vyjet nahoru, kochat se tou krásou kolem, fotit, natáčet video a vrátit se na dolní stanici musíte stihnout za 60 minut. Cena zpáteční jízdenky je 27 EUR. K výstupu až na vrchol Teide je třeba zvláštního povolení správy parku a na každý den se vydává jen 150 těchto povolení.Roques de García
Roques de García (viz foto výše) je skalní útvar ležící asi pět kilometrů jižně od vrcholu jménem Teide v nadmořské výšce asi 2200 metrů na okraji kráteru Las Cañadas. Nejznámější z neopakovatelně tvarovaných věží se jmenuje Roque Cinchado a je považovaná za symbol ostrova.

Národní park Teide
Další fotografie naleznete zdePark je nejkrásnější na jaře kdy červeně kvete Hadinec Teidský, symbol národního parku. V těchto úchvatných místech se údajně natáčely některé scény filmů Hvězdné války a Planeta opic.